Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/giova439/public_html/modules/mod_contactmap/tmpl/default.php on line 4
Де нас знайти

Духовне збагачення Підвиноградівського греко-католицького осередку

             Як і попереднього року, греко-католицька громада Виноградівського деканату, стараннями його декана о. Мирослава Сипко та участю священика нашої парафії о. Романа Василинки, має чудову нагоду відвідати через паломницькі поїздки святі місця Європи. Цього разу маршрут складався до Італії, з паломництвом до давнього міста Риму.

Перший день паломники прибули до чудесного середньовічного містечка Ассиж (Assisі), - де вони  відвідали Базиліку «SantaMariadegliaAngeli», а в ній «Porziuncola» початкову кам’яну церкву (звідси і назва), яку збудував сам святий Франциск, та де почав свою місійну діяльність як служитель Бога.

image002

image004

 

 

 

 

 

 

 

 

 

В цьому ж місті ми навідались до Базиліки Св. Франциска, яка на честь святого була зведена на схилі гори і в якій спочивають його мощі по даний час.

image006

image008

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Храм розташований на краю гірського містечка, і до входу храму можливо дійти тільки вузенькими вуличками середньовічного міста.

image010

image012

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 У нижній частині Базиліки, під головним престолом, знаходяться мощі святого Франциска.

image014image016

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Після першого дня в гірському містечку, паломники прибули до передмістя Риму, де розташований паломницький центр «Fraterna-Domus»,

image018

image020

 

 

 

 

 

 

 

 

 

де нас привітно зустріли та надали зручні кімнати та смачне харчування з усім необхідним.

            Другого дня, наші пастирі вели нас, паломників, до стародавнього міста Риму, але вже сучасним часом з усіма благами цивілізації.

image022

image024image026Прибувши в Рим, ми були в захваті давньою архітектурою, багатством тої величі, що нас зустріла. Нас відвели та показали семінарію («Russicum»), де навчався і готувався до місії, наш мученик, блаженний Теодор Ромжа.

image028

image030

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Після ми навідались до Базиліки Великої Богородиці («SantaMariaMaggiore»), зайшовши до якої, більшість паломників просто на всього втратили дар мови, побачивши невимовне культурне оздоблення та безліч прекрасних ікон, які залишились у спадок сьогоденню.

image032

image034image036

У цьому храмі, між іншим, зберігається і одна з найбільших святинь християнського світу – рештки ясел Ісуса Христа та багато чудотворних ікон, описати вам яких, дорогі читачі, чи показати все, просто не можливо, це потрібно бачити своїми очима!

image038

image040image042      Наступною нашою зупинкою була Базиліка святого Івана («BasilicaSanGiovanniinLaterano»), яка також неменше вразила нас своєю унікальністю. Та, що колись належала одному багатію, стала у пізнішому часі резиденцією пап, а сьогодні однією з тих чотирьох Римських Базилік, до яких вже від давна не спиняються потоки паломників зі всього світу.

image044

image046image048image050image052image054

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Також неподалік знаходяться дві унікальні святині: одна з них це санктуарій «SantaScala», в якій знаходяться мармурові сходи з маєтку Пилата, по яких піднімався на суд до нього сам Ісус Христос, 

image056

image058image060

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

а інша – Церква Св. Хреста, в якій знаходиться частинка хреста, на якому був розп’ятий Син Божий, дві колючки з тернового вінка з Його голови, та один із цвяхів, яким прибивали Спасителя до хреста, а також історична табличка з надписом («INRI»). Між даними храмами знаходиться статуя св. Франциску, вже добре відомого паломникам.

image062

image064image066image068image070image072Третього дня нашого паломництва, ми пішли на загальну аудієнцію до Святішого Отця Франциска, Папи Римського, що проходив на площі св. Петра, перед одноіменною Базилікою, яка вразила всіх без винятку своєю величчю і неповторністю. Про архітектуру цього величного храму можна писати і писати, але все одно оповісти її духовну цінність не вдасться жодними людськими словами. Тому спробуємо це виразити через фото.

image074

image076image078

 

 

 

 

 

 

 

 

Після аудієнції і Папського благословення, паломники зі всього світу намагались оглянути Базиліку св. Петра, але скільки б часу нам не надали для цього, його б не вистачало, бо для цього напевно потрібно декілька днів.

image080

image082image084image086image088

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Третього дня перебування в Римі, продовжилось наше паломництво в Базиліці св.Павла, який знову нас просто-таки шокував своїм зовнішнім і внутрішнім оздобленням. Заходячи до храму, відчуваєш як настає спокій, душевний стан людини моментально врівноважується, думки очищуються і ти починаєш заглиблюватися поволі в той духовний спадок, що нам залишився від наших предків. 

image090

image092image094

 

Після цього, будучи у Римі, ми не могли оминути і визначні місця культурної та історичної спадщини, серед якої без сумніву Колізей та площа Венеції із грандіозним монументом Віктору Еммануїлу II – першому королю об’єднаної Італії.

image096

image098image100

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Від цієї площі бере свій початок вже більше відома для сучасників дорога «viadelCorso», де розташовані безліч кафетеріїв та брендових магазинів із спокусливими пропозиціями знижок та акцій, які заставили зупинитись і наших людей.    

image102

 

image104

 

 

 

 

 

 

 

 

Не могли ми не підійти до відомого для туристів і обов’язковим до оглядин «Fontano di Trevi», правда тут нам вже не пощастило, бо фонтан був таки закритий по причині реставраційних робіт.

Останнього дня нашого паломництва в Італії ми навідались до середньовічного міста Падуя, де народився та проживав святий Антоній. Ми змогли оглянути Базиліку, зведену на його честь і де покояться його мощі, а також мали можливість вже в іншій церкві св. Юстини поклонитись мощам двох євангелістів Матея та Луки.

image106

image108image110image112image114      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Завершальним етапом нашого паломництва по Італії було одне з найкращих міст Європи та самої Італії – м. Венеція, яке розташоване на острівках Середземного моря.  Місто, яке занурюється в море, створює дивовижну атмосферу, де побувати потрібно кожному. Ми мали змогу зупинитися на площі св. Марка та оглянути однойменну Базиліку. Насолоджувались у той самий час прекрасним краєвидом, паромами, кораблями, човнами тай своєрідними і всім особливими гондолами - традиційними венеціанськими грібними човнами, якими полюбляють подорожувати вулицями міста самі туристи.

image116

image118image120image122image124

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Останньою зупинкою в нашій подорожі став Марія-Повчанський храм в Угорщині, де знаходиться відома на увесь світ чудотворна ікона Діви Марії, до якої приїжджають паломники звідусіль.  

image126

image128image130

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Враження від даної паломницької поїздки не можливо описати словами, це потрібно бачити власними очима, відчути дух святих місць, культуру, залишеної тисячоліттям в спадщину нам, навіть та фізична втома не відчувається, ніби хтось допомагає і підтримує нас. Дякуємо за вкладену роботу та труд нашим отцям, надіємось вони продовжать в такому ж дусі, а можливо і на краще, в чому ми впевнені!

Вдячні паломники

 

 

© 2014 - 2018. Парафія св. Георгія Побідоносця Мукачівської греко-католицької єпархії.
Україна, 90325, с. Підвиноградів, Виноградівського району, Закарпатська обл., вул. Незалежності, 4.
Банківські реквізити: «ПриватБанк», МФО 312378, номер гривневого рахунку: 26001053919882.