Де нас знайти

На Рівненщині та Тернопільщині громади церков переходять до Київського патріархату

panahyda jezujity cerkva nebesna sotnia1313413На Рівненщині парафіяни трьох сіл відмовилися підпорядковуватися Московському патріархату і перейшли до Київського. Своє рішення люди мотивують тим, що не хочуть читати молитви за патріарха Кіріла. Адже той освячує в Росії зброю, якою вбивають наших військовослужбовців. Окрім того, московські батюшки відмовляються молитися за загиблих в АТО бійців.

Про це йдеться у сюжеті журналіста програми новин «Огляд дня»  Анни Махно.

Ще минулого тижня у храмі села Рачин, що на Рівненщині, проводив богослужіння священик Московського патріархату і вів його церковнослов‘янською мовою. Але тепер тут моляться українською, адже громада організовано перейшла до Київського патріархату.

Поки у церкві немає настоятеля, богослужіння тут проводять по черзі священики Київського патріархату з інших храмів, або й спільно. Віряни кажуть, що зміна патріархату з Московського на Київський – рішення виважене. З цього приводу у селі навіть провели свій референдум.

«Ми захотіли своєї, української мови у церкві. Щоб богослужіння правилось за наших воїнів і наш народ, а не за Кіріла. Усі церкви моляться за Україну, а ми – ні! Ми провели референдум. Згідно списків, у нас було 1017 виборців. 823 проголосувало за Київський патріархат, 15 – за Московський», – розповіла жителька с. Рачин Наталія.

«Це рішення прийняла громада. Вона звернулися до нашого владики архієпископа Іларіона, який по-батьківськи їх прийняв і благословив перебувати в Києвському патріархаті Української православної церкви», – розповів благочинний Дубенського району Рівненської єпархії УПЦ КП отець Ігор.

Втім, настоятель храму Московського патріархату в селі Рачин отець Андрій цього референдуму не визнає. Каже, церкву захопили силою з легкої подачі когось із політиків:

«Це відбувається якраз під чітким проводом політиків. Стартують вибори, тож це якийсь передвиборчий піар. Усі референдуми у час, коли триває війна, є незаконними. Я це засуджую», – вважає священнослужитель УПЦ МП, настоятель Свято-казанського храму ікони Божої Матері отець Андрій.

Та попри конфлікт, обидві сторони готові розійтися мирно. Отець Андрій каже, що його парафіяни можуть тимчасово молитися в іншому місці. До Рачинської ж церкви вже цієї неділі прийде новий настоятель від Київського патріархату. Загалом на Рівненщині з початком війни на Сході змінили патріархат, відмовившись від Московського, уже три громади. А в деяких селах на це пішли і самі священики.

До слова, схожа ситуація трапилась і на Тернопільщині. Там із 130-ти релігійних громад православної церкви Московського патріархату 7 заявили про бажання перейти під патронат Київського. І першою з таких стала громада села Новостав, Шумського району. Там наприкінці червня люди зібрали підписи і зареєстрували статус релігійної громади православної церкви Київського патріархату. Та далі частина передумала. Село поділилось навпіл.

Через релігійний конфлікт і сварки правоохоронці опечатали двері місцевого храму і тепер богослужіння обох релігійних громад відбувається надворі. Тож зараз православна церква Московського патріархату судиться з державною адміністрацією. І вимагає повернути церкву села Новостав у своє підпорядкування.

Джерело: http://zik.ua

 

© 2014 - 2018. Парафія св. Георгія Побідоносця Мукачівської греко-католицької єпархії.
Україна, 90325, с. Підвиноградів, Виноградівського району, Закарпатська обл., вул. Незалежності, 4.
Банківські реквізити: «ПриватБанк», МФО 312378, номер гривневого рахунку: 26001053919882.