Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/giova439/public_html/modules/mod_contactmap/tmpl/default.php on line 4
Де нас знайти

У Мукачеві урочисто освятили Собор Cвятих Кирила і Мефодія

123

Освячення Собору це велика подія не тільки для духовенства та вірників, це важлива подія для міста, краю, або навіть країни, бо вона є свідченням духовності народу, який проживає в цій країні.

 

Десять років тому почалося будівництво храму, за яким як за зростанням дитини спостерігали мукачівці та гості міста над Латорицею. Не кожному доводилося бути свідком такої значущої духовної події, а тому стільки людей зібралося сьогодні на урочисте освячення Собору Святих Кирила та Мефодія. 

Уже сама назва храму має глибоко символічне значення, бо, як зазначив у своєму благословенному  слові  Його Еміненція кардинал Леонардо Сандрі, «святі Кирило та Мефодій були творцями єдності між церквами і народами, спільної духовної та культурної спадщини Європи». Єдність та мир – це те, що так потрібно нашій країні та нашому народу, і про це також присутні мали можливість почути з уст високоповажних духовних отців з нашої країни та з-за кордону, які приїхали, щоб разом з мукачівською громадою розділити радість освячення храму, який стане одним із символів духовної міцності Закарпаття.

Божественну Літургію та чин освячення очолив його Високопреосвященство кардинал Леонардо Сандрі – дипломат Святого Престолу, титулярний архієпископ Емонський з Ватикану. Разом з ним і єпископ Мілан Шашік з Мукачівської греко-католицької єпархії, Архієпископ Ігор Возняк – архієпископ Львівський Української греко-католицької церкви, митрополит Львівський.

Божественна Літургія та чин освячення викликали особливе піднесення у присутніх і від величі самої події, і від великої кількості святих отців та пісень, які особливо гарно лунають під час таких урочистих подій.

Щасливим був отець Володимир, який як господар урочистої події з радістю прийняв від кардинала Леонардо Сандрі чашу як символ єдності та солідарності між священиками та мирянами, владика Мілан, єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії та всі присутні. 

Цього дня храму було передано мощі Святого Кирила та мощі Папи Іоана Павла II.

Святі отці нагородили й благодійників, які допомагали у зведенні храму, яким було вручено  ордени Святих Кирила і Методія.

За матеріалами: http://zakarpattya.net.ua/

 

© 2014 - 2018. Парафія св. Георгія Побідоносця Мукачівської греко-католицької єпархії.
Україна, 90325, с. Підвиноградів, Виноградівського району, Закарпатська обл., вул. Незалежності, 4.
Банківські реквізити: «ПриватБанк», МФО 312378, номер гривневого рахунку: 26001053919882.