Де нас знайти

Освячення пам'ятної дошки ісповіднику віри о. Миколі Зомборі

2 лютого 2018 року стане черговою історичною датою в житті греко-католицької громади с. Підвиноградів, Виноградівського району. В цей день до парафії св. Георгія Побідоносця завітав правлячий єпископ-ординарій Мілан Шашік аби очолити Архієрейську Божественну Літургію, а опісля освятити пам'ятну дошку ісповіднику віри, репресованому священику - о. Миколі Зомборі. 

Нагадаємо, він був парохом церкви святого великомученика Георгія в с. Ардовець (у 1946 р. перейменовано в с. Підвиноградів) Виноградівського р-ну. Народився 2 лютого 1905 р. у сім'ї греко-католицького священика Корнелія Зомборі та Анни Горзов у с. Керецьки Свалявського р-ну. На початку 1949 р., коли почалися гоніння греко-католиків, о. Миколі було запропоновано возз'єднатися з російським православ'ям, а, оскільки він не погодився, місцева влада заборонила йому виконувати надалі душпастирську роботу. Багатодітного о.Миколу (в сім’ї о.Миколи виховувалось десять дітей) з сім'єю виселяють з парафіяльного будинку. І це відбувалось у нашій країні, яка тоді на весь голос заявляла світу про своє найсправедливіше і найгуманніше суспільство. 

Отець Микола Зомборі обвинувачувався в контрреволюційній діяльності й антирадянській пропаганді. Із Ужгородської тюрми через Львівську тюрму-розподільник потрапив у табори ГУЛАГу м. Екібастуз, де його робочу силу використовували на підземних роботах у вугільних шахтах. Пізніше був переведений у табори ГУЛАГу м. Джезказган Казахської РСР, де працював на різних будівельних роботах. З місць позбавлення волі був звільнений 13 квітня 1956 року і прибув додому 21 квітня 1956 р. у с. Фанчиково, куди в 1951 р. змушена була переселитись сім'я.

Як у таборах ГУЛАГу, так і вдома не забував про своє основне покликання священика. Повернувшись додому, він відразу включився у підпільну душпастирську роботу, обслуговуючи греко-католицьких вірників, які залишились вірними Христовій Церкві. Після легалізації Греко-Католицької Церкви 20 листопада 1989 р. як священик-пенсіонер виконував функції помічного священика у м. Виноградів. Отець Микола ніколи не скаржився на своє здоров'я, жив спокійно, допомагаючи колегам у душпастирській роботі майже до останніх днів свого життя. З якою відданістю служив і страждав за Христову Церкву, з такою великою вірою у Всевишнього він і помер. 19 грудня 1997 р. на 93-му році життя і на 69-му році свого душпастирства з Божого Провидіння закінчив своє земне життя.

За немалою участю священиків деканату, представників влади, парафіян та гостів урочистості, було вшановано у молитві панахиди окрім ісповідника віри о. Миколи Зомборі, всіх фундаторів храму, благочинців та вірників громади-свідків живої віри, що відійшли у вічність. Вічная їм память та доземний уклін!

о. Роман ВАСИЛИНКА,

адміністратор парафії

P.S. Фотографії із події можна побачити у розділі «Галерея-Фото»

 

© 2014 - 2018. Парафія св. Георгія Побідоносця Мукачівської греко-католицької єпархії.
Україна, 90325, с. Підвиноградів, Виноградівського району, Закарпатська обл., вул. Незалежності, 4.
Банківські реквізити: «ПриватБанк», МФО 312378, номер гривневого рахунку: 26001053919882.